KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12433151
nr 1243 3151
Calle Nyland
(f. 1907), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1932, vinterlandskap. Olja på pannå, 22x31
Calle Nyland, född 1907 i Kopparberg, Dalarna, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 25 mars 2019
kl 18:54:27
150 kr
Calle Nyland
Läs mer om Calle Nyland